Пам'ятник Ігорю Сікорському
Пам'ятник всесвітньовідомому авіаконструктору
Встановлено: 31 серпня 2019 року
Локація: Київ
Матеріал: Бронза, граніт
Ідея створення пам'ятника Ігорю Сікорському виникла у мера Києва, Віталія Кличка. Цю ідею підтримало керівництво міжнародного аеропорту «Київ» ім. Сікорського. Для створення пам'ятника звернулись до вже відомого в Києві скульптора Володимира Журавля.
Історія
Він розробив декілька ескізів, з яких було обрано найкращий варіант. Було пророблено дослідницьку роботу, щодо особистості Ігоря Сікорського і на основі цього створено саме такий образ авіаконструктора.
Скульптура Сікорського стоїть на постаменті у вигляді півсфери із стилізованою мапою світу. Тримається фігура лише на одній точці, ніби відриваючись від землі. Оскільки Сікорський є конструктором першого в світі гелікоптера, в руці він тримає саме прототип свого творіння. Скульптура є кінетичною, при сильних поривах вітру гвинти гелікоптера обертаються.
«Сьогодні, в День української авіації, ми робимо ще один крок до увічнення пам'яті про видатного киянина. Відкриваємо пам'ятник всесвітньовідомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. І тепер він зустрічатиме киян та гостей, які прибувають в столицю авіасполученням», — сказав Кличко
Автори: художник-скульптор – Володимир Журавель, архітектор – Олег Селіванов, графічний дизайнер – Станіслав Топольський